фондові колекції та нові надходження

Нові надходження у фонди Заповідника за 2019 р.

З початку 2019 року пожвавилися зв’язки  з митницями Державної фіскальної служби України. Дніпропетровська митниця передала до фондів Заповідника вісім медалей та посвідчення до них ветерана Великої Вітчизняної війни Ніца Олександра Ізраіловича.  Серед нагород  медалі «За відвагу», «За оборону Кавказу», ювілейні медалі.

Житомирська митниця ДФС  передала  Заповіднику  прикрасу початку ХХ ст., виготовлену на фабриці металевих виробів Дмитра Кучкіна  Російської імперії.

Чернігівська митниця поповнила фонди Заповідника монетами Радянської держави періоду 1922-1932 рр. Щиро радіємо новим фондовим надходженням  та сподіваємося на плідну співпрацю  з українськими  митницями  в майбутньому.

Висловлюємо щиру подяку Збаразькому підприємцю Ломазі Ігорю Мар’яновичу -  ініціатору і автору проекту  «Пам’яті недремне джерело», за передання в дар Національному заповіднику  іменного конверта, книги та блоків поштових марок. Історія Збаражчини завдяки таким людям, як Ігор Мар’янович, стає доступною і близькою для світової спільноти. Подарункові екземпляри блоків марок поділені на три категорії :«Визначні особистості Збаражчини», «Пам’ятники Збаражчини» та «Пам’ятники Історії та архітектури».  Крім фондів заповідника,  автор передає блоки марок та книгу через українську діаспору до музеїв США, Канади, Великобританії, Німеччини, Чехії, Австрії, до українських музеїв.

Бажаємо пану Ігорю нових ідей та їх втілення в життя.

Нещодавно парафіяни церкви Пресвятої Богородиці , що у с. Н.Луб’янки  Збаразького району, передали 7 комплектів священицького одягу, підрясники, оздоблені вишивкою;  одяг прислужника церкви, колекцію вишиваних рушників, вишиваних хоругв із живописними зображеннями.

У жовтні минулого року і  в березні  2019 р.  з батьківщини  народного художника України Івана Марчука  -  з села Москалівка , що  на Лановеччині, до фондів Заповідника було передано  речі з церкви Св.Димитрія старостою Володимиром Захаруком. Зразком  є живописні хоругви ( датовані серединою ХХ ст.), декорована лампадка, надкупольні хрести,  вишивані фелони , підрясники (середина ХХ ст.).

 

З села Синява, з церкви Воздвиження Чесного Хреста, парафіянами було передано наступні речі: дерев’яні  скульптури Ангела, живописні ікони «Вознесіння Христове», «Покрова», фрагменти іконостасу (поч. ХХ ст.), металеві хрести .

 

Share
Повернутися