фондові колекції та нові надходження

Раритетний камінний годинник у фондовій колекції заповідника

Фондове зібрання Національного заповідника «Замки Тернопілля» поповнилося новим, надзвичайно цінним експонатом—раритетним камінним годинником, що має велику культурну цінність і вдало доповнить колекцію старовинних годинників заповідника. 

Рідкісний хронометр правоохоронці вилучили у групи злочинців, котрі в жовтні 2012 року намагалися вивезти його до Польщі. За висновками експертів, цей годинник є авторською копією майстрів Західної Європи, яка виготовлена наприкінці ХІХ століття. Тираж подібних виробів був не масовим і передбачав лише їх ручну ювелірну обробку. Експерти відзначають його матеріальну, естетичну та колекційну цінність. Корпус годинника обрамлений латунню та бронзою, прикрашений позолотою та емаллю, декорований пишними бароковими завитками, квітами і фігурами, а верхній пояс орнаменту майстерно скомпоновано з елементів модерну—качки та метелика. 

Щиро дякуємо співробітникам СБУ в Тернопільській області за збереження культурних цінностей, та передачу годинника до музейної колекції Національного заповідника «Замки Тернопілля». 

Share
Повернутися