Виставки

ІІ Всеукраїнський пленер художників України

Відкриттям виставки картин завершився 11 липня 2012 року ІІ Всеукраїнський пленер художників України. У фойє другого поверху Замкового палацу на суд глядача були виставлені творчі роботи авторів. Тут і Збаразький замок і його в'їздова вежа, і Вишневецький палац у своїй величі і красі, і бойова башта Скалатського замку і козак Мамай із своєю люлькою та конем. 

Відомі художники залишили у Збаражі свої полотна, написані під враженням нашої історичної землі. Учасники дуже тепло відгукнулися про організацію заходу, висловилися про те, як їм тут легко творилося - навіть каміння, яке дихає тут історією, давало наснагу до роботи. 

Голова Житомирської СХУ п. Василь Кондратюк прокоментував, що коли традиція організації мистецької акції знайде своє продовження в подальшому, то у Збаразькому замку накопичиться чудова колекція картин-оригіналів сучасного мистецтва. А не копій, і це буде цікаво глядачеві, який відчуватиме енергетику митця. 

 
Відкрила виставку начальник відділу обслуговування туристів та масово-освітньої роботи Ольга Станкевич, яка підкреслила, що пленер на базі Національного заповідника організовується вдруге і є надія, що такі заходи стануть традиційними. Наступні зустрічі з художниками плануємо проводити на інших об'єктах заповідника у замках в с. Язловець Бучацького району, смт. Скала-Подільська Борщівського району, у с. Золотий потік і с. Кривче. 

Тож гості покидали Збараж, сповнені вражень та вдячності організаторам заходу: з особливою повагою до генерального директора Маціпури А.В., який став ініціатором мистецької акції, до адміністратора готелю "Гетьман" Гарбузенко Г.А, яка з розумінням ставилася до праці творчих людей, до господині бару-ресторану "Легенда" Біласюк Л.А., відповідального керівника, художника-реставратора - Магінського В.Д. 

Господарі Збаразького замку попросили митців і надалі "переселяти" у полотна місцеві мальовничі куточки - в усі пори року. 

У фондових запасниках Національного заповідника залишилися унікальні полотна кращих художників України - вони зостануться доброю згадкою про їхнє перебування на історичній Збаразькій землі. Їхні імена будуть зафіксовані у "Літописі Збаражчини", який ведуть співробітники Національного заповідника. 

На прощання художники зі словами вдячності сказали, що передадуть художникам-колегам з інших областей інформацію про цікаву та мальовничу місцевість, які у майбутньому захочуть пізнати наш край. 

Share
Повернутися