Програма Interreg NEXT Польща – Україна 2021–2027

Interreg NEXT Польща – Україна 2021–2027

Програма Interreg NEXT Польща – Україна 2021–2027 продовжує реалізовувати свої цілі, сприяючи розвитку транскордонної співпраці. Програма охоплює важливі напрямки, такі як охорона довкілля, розвиток туризму, сприяння співпраці та вдосконалення кордонів. Ця програма - частина європейської ініціативи Interreg, спрямована на зміцнення партнерства між нашими країнами, створюючи можливості для спільних проєктів і розвитку прикордонних регіонів.
Усі проєкти, що фінансуються в рамках Програми є некомерційними та сприяють покращенню якості життя мешканців східної Польщі та західної України.
За пріоритетом Програми ДОВКІЛЛЯ був підтриманий та розпочав реалізовуватися проект – «Нове життя для історичних парків Вишнівця (Національний заповідник «Замки Тернопілля», Україна) і Тарнобжега (місто Тарнобжег, Польща)».
Так, в контексті реалізації проекту з 10 по 12 липня 2024 року Генеральний директор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій МАЦІПУРА із завідувачем кафедри лісового і садово-паркового господарства ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» Василем КУЗЬОВИЧЕМ та професором кафедри лісового і садово-паркового господарства ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» Дмитром БІДОЛАХОМ, здійснили робочий візит в м. Тарнобжег (Польща).
Зустріч була проведена з метою налагодження співпраці зі Тарнобжегським воєводством. Зокрема, із презитентом м. Тарнобжег (Łukasz NOWAK),  відвідано місцеву агенцію регіонального розвитку (Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu) та її генеральним директором (Dariusz Bukowski), а також провідними фахівцями (Sebastian Pawlos та Ewelina Mysłek) цієї агенції для координації спільної діяльності.
У ході робочого візиту для реалізації програми Interreg NEXT Polska – Ukraina 2021-2027 опрацьовано стратегічні напрямки виконання спільного грантового дослідження за темою «Нове історичне життя Тарнобжегського та Вишнівецького парків». Зокрема, передбачено:
  • Ретроспективний аналіз та висновки щодо стану двох парків та їх насаджень.
  • Кількісна та якісна оцінка екосистемних послуг дерев та кущів, які зростають на згаданих об’єктах рекреації.
  • Рекомендації щодо покращення санітарного, естетичного та екосистемного стану об’єктів дослідження.
  • Долсідження екологічного ефекту від реалізації заходів щодо покращення стану парків та підвищення екосистемної цінності об’єктів.
  • Підвищення  екологічної свідомості відвідувачів та мешканців прилеглих населених пунктів.
  • Створення інтерактивної карти розташування дерев та кущів парків разом із відображенням на ній основної інформації про біометричні параметри рослин, їх екосистемні корисності та екологічний стан.
  • Розробка рекомендацій щодо відновлення історичної цінності парків, підвищення їх екологічної ефективності та покращення санітарного стану насаджень.
Реконструкція історичного парку у Вишнівці включає: 1. Розробка проектів реконструкції парку. 2. Виконання заходів згідно з проектом реконструкції: покращення санітарного стану приміщень (реконструкція каналізації палацу, благоустрій пішохідних та велосипедних доріжок, будівництво освітлення, реконструкція фонтану). 3. Розвиток інфраструктури для відвідувачів (альтанки, лавки, тротуари та велосипедні доріжки, фонтанчики з питною водою тощо). 4. Розробка інтерактивних екскурсійних маршрутів для відвідувачів парку у Вишнівці польською, українською та англійською мовами.
Ці заходи стануть можливістю покращити якість та розвиток соціальних функцій парків у Тарнобжезі та Вишнівці, підвищивши їх естетику, щоб підвищити популярність об’єктів серед громади та відвідувачів.
Маємо переконання, що такі візити є надзвичайно важливими для розвитку транскордонної співпраці, а також і відкриття нових можливостей для наших дослідників. Ми вдячні закордонним партнерам за теплий прийом і плідну співпрацю.
Share
Повернутися