Наукові співробітники

Чайка Володимир

Чайка Володимир Іванович – старший науковий співробітник Національного Заповідника «Замки Тернопілля».

В 1983 році закінчив історичний факультет Чернівецького університету.

Працював вчителем історії, відповідальним секретарем Збаразької районної організації Товариства охорони пам’яток історії та культури, інструктором Збаразького районного  виконавчого комітету, служив в армії  на посаді командира взводу учбово-бойового озброєння і техніки.

З 1995 року працював науковим співробітником, завідуючим науковим відділом Державного історико-архітектурного заповідника у м. Збаражі.

З 2005 року – начальником науково-дослідницького відділу Національного Заповідника «Замки Тернопілля».

З  2019 року – заступник Генерального директора Національного Заповідника «Замки Тернопілля» з наукової та культурно- просвітницької роботи.

З 2021 року – завідувач сектору промоції та комунікації Національного Заповідника «Замки Тернопілля».

Був ініціатором проведення низки наукових конференцій в заповіднику, автором ряду публікацій з  історії Збаразького замку та  специфіки пам’яткоохоронних  робіт  в наукових збірниках України та зарубіжжя, учасником багатьох вітчизняних та міжнародних наукових форумів.

Автор книг «Збаразький замок», «Битва під Збаражем 1649 року».

З 2018 року – пошуковець Центру пам’яткознавства НАН України та Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Тема дисертації – «Збаразький замок XVII століття в контексті відродження історико - культурної спадщини України».

Редактор низки наукових видань Заповідника. Автор низки культурно-мистецьких проектів.

Експерт Українського Культурного Фонду.

Також займається питаннями  міжнародної співпраці в Заповіднику, грантової роботи,  впровадженням  нових технологій в музейну та пам’яткоохоронну  діяльність  Заповідника.

E-mail: 61volodymyr@ukr.net

 

 

 

Share
Повернутися