Наукові конференції

Програма НПК "Перспективи відродження замків Бучаччини"

Пропонуємо Вашій увазі програму науково-практичної конференції "Перспективи відродження замків Бучаччини" 

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ 

ГОЛОВА ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ:
- Головач Микола Йосифович – перший заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації. 

ЧЛЕНИ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ:
- Харченко Володимир Михайлович - начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської облдержадміністрації 
- Серетна Леся Йосипівна – начальник управління з питань туризму Тернопільської облдержадміністрації 
- Пелехатий Ярослав Омелянович – начальник відділу містобудування, охорони пам'яток та нагляду за будівництвом Управління містобудування і архітектури Тернопільської облдержадміністрації 
- Савка Василь Михайлович – голова Бучацької районної державної адміністрації 
- Михайлів Олег Михайлович – голова Бучацької районної ради 
- Мосціпан Йосип Михайлович – голова Бучацької міської ради 
- Маціпура Анатолій Вікторович – генеральний директор НЗ "Замки Тернопілля" 
- Римар Лариса Іванівна – директор Комунального підприємства Тернопільської обласної ради „Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр” 
- Легка Лариса Іванівна – директор Бучацького районного краєзнавчого музею
- Макарчук Надія Йосипівна - учений секретар НЗ "Замки Тернопілля".
- Чайка Володимир Іванович – начальник науково-дослідницького відділу. 

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР: 
- Підставка Руслан Володимирович – старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Національного заповідника „Замки Тернопілля” 

Доповіді на пленарному засіданні – до 20 хв.
Доповіді на секційних засіданнях – до 15 хв. 
Повідомлення на засіданнях секцій та виступи в обговореннях – до 5 хв.


ВСТУПНЕ СЛОВО: 
- Макарчук Надія Йосипівна – учений секретар Національного заповідника „Замки Тернопілля”. 

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО: 

- Головач Михайло Йосипович – перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації
- Харченко Володимир Михайлович - начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської облдержадміністрації 
- Серетна Леся Йосипівна – начальник управління з питань туризму Тернопільської облдержадміністрації 
- Савка Василь Михайлович – голова Бучацької районної державної адміністрації 
- Михайлів Олег Михайлович – голова Бучацької районної ради 
- Мосціпан Йосип Михайлович – голова Бучацької міської ради 
- Легка Лариса Іванівна – директор Бучацького районного краєзнавчого музею 
- Бойко Петро Петрович – начальник Бучацького відділу Національного заповідника "Замки Тернопілля" 

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ: 

"ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ РЕСУРСИ БУЧАЦЬКОГО РАЙОНУ ЯК ОСНОВА ДЛЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЇ". 
- Римар Лариса Іванівна – директор комунального підприємства Тернопільської обласної ради „Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр” 

„КОНЦЕПЦІЇ ПРИСТОСУВАННЯ ТА РЕСТАВРАЦІЇ ЗАМКІВ У М.ЧОРТКОВІ ТА М. СКАЛАТІ”. 
- Вербовецький Юрій Володимирович - архітектор, м. Збараж 

„ПАМ'ЯТКИ АРХІТЕКТУРИ БУЧАЧЧИНИ: ФОНДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ” 
- Костюк Степан Володимирович – директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею 

"ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ПАМ'ЯТКИ БУЧАЦЬКОГО РАЙОНУ ТА ЇХ РОЛЬ У СФЕРІ ТУРИЗМУ"
Козак Микола Михайлович - старший науковий працівник Бучацького районного краєзнавчого музею 

СЕКЦІЙНІ ЗАСІДАННЯ: 

"МАЛІ ІСТОРИЧНІ МІСТА – ЯК ЦЕНТРИ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ БУЧАЦЬКОГО РАЙОНУ"
- Щавінський Володимир Романович – науковий працівник комунального підприємства Тернопільської обласної ради „Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр” 

„ ВИТОКИ, СТАНОВЛЕННЯ, ЗАНЕПАД ТА ВІДРОДЖЕННЯ ОБОРОННО-ФОРТИФІКАЦІЙНОГО КОМПЛЕКСУ У С. ЯЗЛОВЕЦЬ БУЧАЦЬКОГО РАЙОНУ” 
Підставка Руслан Володимирович – старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Національного заповідника „Замки Тернопілля”. 

"СПОРУДЖЕННЯ ЗАМКУ В БУЧАЧІ В КОНТЕКСТІ ІСТОРІЇ МІСТА" 
Гаврилюк Олег Миколайович – завідувач відділу стародавньої та середньовічної історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею. 

„ЗАМКИ БУЧАЧЧИНИ В ПАМ'ТКОЗНАВЧІЙ ТА ПАМ'ЯТКООХОРОННІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ А. ЧОЛОВСЬКОГО” 
Парацій Володимир Михайлович – завідувач науково-дослідного відділу Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани Тернопільської області. 

"ОСНОВНІ ПАМ’ЯТКИ ІСТОРІЇ, КУЛЬТУРИ ТА ПРИРОДИ У СЕЛАХ БУЧАЦЬКОГО РАЙОНУ" 
Петраш Богдан Осипович, Уніят Віктор Богданович – наукові редактори комунального підприємства Тернопільської обласної ради „Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр” 

"ГЕНЕЗА СИЛУЕТУ ЗАМКІВ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ У ПЕРІОД XVІ-ХІХСТ.” 
Оконченко Ольга Михайлівна - магістр архітектури, асистент кафедри дизайну та основ архітектури Інституту архітектури Національного університету „Львівська Політехніка” 

"ПІДЗЕМЕЛЛЯ ЗАМКІВ: МІФИ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ. РЕТРОСПЕКТИВНИЙ АНАЛІЗ ДОСЛІДЖЕННЯ"
Добрянський Володимир Казимирович – археолог, краєзнавець, м. Чортків 

„МУЗЕЄФІКАЦІЯ ЗАМКОВИХ КОМПЛЕКСІВ БУЧАЦЬКОГО РАЙОНУ, ЯК ОДИН ІЗ ЗАСОБІВ ЇХ ЗБЕРЕЖЕННЯ” 
Ганусевич Наталія Зигмундівна – науковий співробітник науково-дослідного відділу Національного заповідника „Замки Тернопілля” 

"ДОСЛІДЖЕННЯ КАРСТОВИХ ПОРОЖНИН БУЧАЦЬКОГО РАЙОНУ В КОНТЕКСТІ ВИВЧЕННЯ СТАРОДАВНЬОЇ ІСТОРІЇ КРАЮ" 
Добрянський Володимир Казимирович – археолог, краєзнавець, м. Чортків 

"РОЗВИТОК ВОГНЕПАЛЬНОЇ АРТИЛЕРІЇ ЯК ОСНОВНИЙ ЧИННИК ГЕНЕЗИ ФОРТИФІКАЦІЙ."
Оконченко Ігор Володимирович – магістр архітектури, старший викладач кафедри кіно-телемистецтва ВП Львівська філія Київського національного університету культури і мистецтва 

"РОДИНА ГОЛЬСЬКИХ ТА ПОТОЦЬКИХ В ІСТОРІЇ БУЧАЧА І ЧОРТКОВА" 
Федорів Тетяна Ігорівна – мол. науковий співробітник науково-дослідного відділу Національного заповідника "Замки Тернопілля" 

РЕЗОЛЮЦІЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ "ПЕРСПЕКТИВИ ВІДРОДЖЕННЯ ЗАМКІВ БУЧАЧЧИНИ" 

(Проект) 

22 червня 2012 року, м. Бучач, с. Підзамочок Бучацького району. 

Тернопільська область взагалі та Бучаччина зокрема - один з найбільших у світі музеїв під відкритим небом. Тут не перестають захоплювати своєю величчю і старовиною численні церкви і монастирі, родові маєтки української і польської шляхти. 

Відомо, що більше третини всіх українських замків та їх руїн зосереджені на Тернопіллі. Зокрема, замок у м. Збаражі, палацово-парковий комплекс у смт. Вишнівець, замки та вежі у с. Кривче та смт. Скала-Подільська Борщівського району, м. Бережани, смт. Золотий Потік та Язлівець Бучацького району, смт. Скалат Підволочиського району, м. Теребовля, смт. Микулинці Теребовлянського району, м. Чортків та інші. 

Їх архітектурна велич та дух є невичерпним джерелом для пізнання, дослідження та відродження. Край має унікальну природу, що поєднує красиві пейзажі, гірський рельєф, чисте повітря, річки, водоспади, печери і гори. За своїм потенціалом для розвитку туристичного та курортно-рекреаційного бізнесу Тернопільщина є одним з найперспективніших регіонів України. 

Тернопілля має надзвичайно привабливі умови, зокрема, вигідне геополітичне становище, наявність унікальних у європейському і світовому масштабах культурних та природних об’єктів. 

Бучаччина - унікальний край, в якому залишились у первісному вигляді з попередніх історичних епох неперевершені творіння людських рук - історичні та архітектурні пам'ятки: замки, печерні храми, палаци, церкви, монастирі, сакральна скульптура. Тому важливим аспектом у розвитку туристичного бізнесу у регіоні є відродження та збереження культурної та архітектурної спадщини. Велике значення для зміцнення духовного та економічного потенціалу нашої області має охорона, належне та раціональне використання об’єктів архітектурної спадщини. Саме за таких умов Тернопільська область стане важливим туристичним регіоном України. 

Таким чином, визнаючи виняткову важливість відродження архітектурної спадщини Бучаччини та краю, для зміцнення духовного та економічного потенціалу краю, учасники конференції вважають за необхідне:
1. Розмістити на Internet сайті Національного заповідника „Замки Тернопілля” та інших сайтах відповідного спрямування „Матеріали науково-практичної конференції "Перспективи відродження замків Бучаччини” (22 червня 2012 року), з метою ознайомлення громадян та зацікавлених осіб з проблемами та перспективами відродження об’єктів Бучацького району і не тільки, які включені до складу Національного заповідника і складають архітектурну спадщину Тернопільської області. 

2. Спільно з Управлінням містобудування і архітектури Тернопільської облдержадміністрації оголосити конкурс на кращий проект пристосування замків у Підзамочку, Золотому Потоці та Язловці.

3. Налагодити співпрацю з органами місцевої влади тих територіальних громад, на території яких знаходяться об’єкти Національного заповідника „Замки Тернопілля”, для сприяння створення належних умов для залучення коштів інвесторів, спонсорів та меценатів.

7. Вийти з пропозицією до обласного управління з питань туризму про розміщення банерів та схем туристичних маршрутів у тих населених пунктах, де розташовані об’єкти архітектурної спадщини Бучаччини та об’єкти Національного заповідника. 

8. Спільно з органами місцевої влади здійснювати заходи з підтримання в належному стані пам’яток оборонної архітектурної спадщини, з метою запобігання їх нищення та занедбання (музеєфікації). Організовувати волонтерські загони для розчищення та благоустрою об'єктів культурної та архітектурної спадщини регіону. 

Share
Повернутися