

У вівторок, 24 листопада, в Органному залі Збаразького замку відбулася презентація ІІІ випуску літературно-мистецького часописного збірника "Рушник". Видання наповнене творами митців мальовничої Збаражчини, а також опубліковано статті працівників Національного заповідника, а саме: Ірини Майби "Вишиванки із фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля", Ольги Станкевич "Іконописний пленер у Збаразькому замку" та Наталії Ганусевич "Костел Св. Антонія з Падуї і Святого Юрія мученика: історія, реставрація, туризм".
Докладніше24 листопада 2020 року в експозиційній залі Збаразького замку відкрилась виставка живопису сучасної тернопільської мисткині Олесі Гудими. Загалом на виставці представлено 20 робіт із серії "Українська Мадонна".
ДокладнішеВ обмежених умовах карантину Національний заповідник "Замки Тернопілля" мав можливість поділитися напрацюваннями науковців з колегами з інших міст нашої країни, оскільки 20 листопада 2020 р. в онлайн режимі відбулась наукова конференція «Теребовлянський та Микулинецький замки від середини XIV до початку ХХІ століття». У роботі конференції взяли участь понад 20 науковців з різних міст України.
ДокладнішеКолектив Національного заповідника «Замки Тернопілля» давно і плідно співпрацює із Львівським музеєм етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України. Нещодавно зі Львова до Збаража передано понад 50 цікавих музейних експонатів – антикварних меблів XVIII - XIX ст. та 4 гобелени XVIII ст., які найближчим часом поповнять експозиції Збаразького і Скалатського замків, а також Вишнівецького палацу.
ДокладнішеЗ 25 жовтня замки у м. Збараж, м. Теребовля, м. Скалат, та смт. Вишнівець будуть відкриті для відвідувачів з 9.00 до 19.00 год.
ДокладнішеУ вівторок, 20 жовтня 2020 року, об 11.00 год. в Золотому залі Збаразького замку відбудеться презентація альбому «Майстерня та Учні Малярів Копровських». Презентуватимуть цей альбом директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького - Тарас Возняк і директор Олеського замку - Борис Шенґера. Розповідь піде про маляра-іконописця Іллю Копровського, який родом із Тернопільщини. Дослідники відшукали могилу Іллі Копровського на цвинтарі в селі Нижчі Луб’янки Збаразького району. У залі «Сакрального мистецтва» Збаразького замку експонуються дві ікони - роботи Іллі Копровського: «Гріб Господній» і «Ісус Христос - садівник». Запрошуємо всіх, кому цікава історія дослідження робіт художника Іллі Копровського, відвідати презентацію.
Докладніше