Новини

Презентація збірника "Рушник"

У вівторок, 24 листопада, в Органному залі Збаразького замку відбулася презентація ІІІ випуску літературно-мистецького часописного збірника "Рушник". Видання наповнене творами митців мальовничої Збаражчини, а також опубліковано статті працівників Національного заповідника, а саме: Ірини Майби "Вишиванки із фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля", Ольги Станкевич "Іконописний пленер у Збаразькому замку" та Наталії Ганусевич "Костел Св. Антонія з Падуї і Святого Юрія мученика: історія, реставрація, туризм".

Докладніше

“Українська мадонна” у Збаразькому замку

24 листопада 2020 року в експозиційній залі Збаразького замку відкрилась виставка живопису сучасної тернопільської мисткині Олесі Гудими. Загалом на виставці представлено 20 робіт із серії "Українська Мадонна".

Докладніше

Відбулася наукова конференція в онлайн режимі

В обмежених умовах карантину Національний заповідник "Замки Тернопілля" мав можливість поділитися напрацюваннями науковців з колегами з інших міст нашої країни, оскільки 20 листопада 2020 р. в онлайн режимі відбулась наукова конференція «Теребовлянський та Микулинецький замки від середини XIV до початку ХХІ століття». У роботі конференції взяли участь понад 20 науковців з різних міст України.

Докладніше

Співпраця з Львівським музеєм етнографії та художнього промислу

Колектив Національного заповідника «Замки Тернопілля» давно і плідно співпрацює із Львівським музеєм етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України. Нещодавно зі Львова до Збаража передано понад 50 цікавих музейних експонатів – антикварних меблів XVIII - XIX ст. та 4 гобелени XVIII ст., які найближчим часом поповнять експозиції Збаразького і Скалатського замків, а також Вишнівецького палацу.

Докладніше

оголошення!

З 25 жовтня замки у м. Збараж, м. Теребовля, м. Скалат, та смт. Вишнівець будуть відкриті для відвідувачів з 9.00 до 19.00 год.

Докладніше

Запрошуємо на презентацію

У вівторок, 20 жовтня 2020 року, об 11.00 год. в Золотому залі Збаразького замку відбудеться презентація альбому «Майстерня та Учні Малярів Копровських». Презентуватимуть цей альбом директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького - Тарас Возняк і директор Олеського замку - Борис Шенґера. Розповідь піде про маляра-іконописця Іллю Копровського, який родом із Тернопільщини. Дослідники відшукали могилу Іллі Копровського на цвинтарі в селі Нижчі Луб’янки Збаразького району. У залі «Сакрального мистецтва» Збаразького замку експонуються дві ікони - роботи Іллі Копровського: «Гріб Господній» і «Ісус Христос - садівник». Запрошуємо всіх, кому цікава історія дослідження робіт художника Іллі Копровського, відвідати презентацію.

Докладніше