Стаття присвячена Міхалу-Сервацію Вишневецькому – князю, державному і військовому діячу Речі Посполитої. Проаналізовано його культурно-просвітницьку та благодійну діяльність.
У матеріалі подано інформацію про спільну наукову конференцію Національного заповідника "Замки Тернопілля" із Тернопільським національним педагогічним університетом ім. В. Гнатюка, на якій були висвітлені питання щодо збереження та популяризації пам'яток нашого краю.
Українська хустка – важлива частина української культури і невід’ємний елемент народного олягу. Детальніше про історію української хустки та її місце в фондовій колекції заповідника читайте у статті.
Стаття присвячена творчості американської художниці українського походження Аркадії Оленської-Петришин. Про життєвий шлях мисткині, періоди її творчості та виставку робіт у Скалатському замку замку читайте у статті.
Про досвід проведення наукової конференції «Теребовлянський та Микулинецький замки від середини XIV до початку ХХІ століття» в онлайн режимі читайте у статті.
Матеріал присвячений творчості художника-живописця, графіка, архітектора, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Кузіва. Про творчі орієнтири митця і виставку його робіт в Збаразькому замку читайте у статті.
Про творчий шлях майстра дерев'яної скульптури і рельєфної різьби Віктора Лупійчука, мистецькі традиції родини Лупійчуків та виставку робіт у замку в Скалаті читайте у статті.
Збараж – місто, яке дало Україні і світові багатьох видатних особистостей, одним із них є Іван Чернявський – суддя, громадський діяч, філателіст. Про життєвий шлях, активну громадянську позицію та вагомий внесок у філателістичну діяльність Чернявського читайте у статті.
Історія церковного малярства Галичини ХІХ століття багата на цікаві персоналії. Завдяки співпраці науковців Національного заповідника «Замки Тернопілля» та Львівської національної галереї мистецтв із небуття виринуло ім’я іконописця Іллі Копровського. Детальніше про творчий шлях майстра та презентацію альбому «Майстерня та учні малярів Копровських» читайте у статті.
Стаття присвячена пам'ятці архітектури національного значення замку ХVІІ ст. в селі Підзамочок. Автор подає інформацію про історію становлення, архітектурні особливості твердині, а також про проєкт, що має на меті зберегти та відновити об’єкт культурної спадщини.
У матеріалі подано історію пам'ятки архітектури національного значення замку в смт Скала-Подільська. Перемоги та поразки, руйнування та відбудови зазнавали стіни древної твердині. Про це та багато інших цікавих фактів читайте у статті.
Співпраця з музеями є важливим компонентом діяльності Національного Заповідника "Замки Тернопілля". Результатом такої взаємодії Заповідника з Львівським історичним музеєм стало відкриття виставки холодної і вогнепальної зброї козацької доби з фондів ЛІМу у Збаразькому замку. Детальніше про виставку читайте у статті.
У матеріалі подано інформацію про замок у селі Підзамочок Бучацького району. Збудований 1600 року за сприяння власника довколишніх сіл Яна Кшиштофа Бучацького (Творовського), він велично здіймався на стрімкому пагорбі над річкою Стрипа і служив засторогою для нападників, які підступали до Бучача. Сьогодні від цієї твердині залишилися романтичні руїни, але замок помалу відбудовується. Мальовнича довколишня місцевість дає змогу розвивати біля замку різні види туризму.
Багато років поспіль у Національному заповіднику "Замки Тернопілля" проводяться живописні пленери для популяризації пам'яток культурної спадщини та музейних експонатів заповідника. За допомогою художніх образів передається їхня краса та привабливість для широкого загалу. Надбання, що залишила нам історія, мають бути збереженні для нинішніх і майбутніх поколінь. Про практику проведення таких заходів на базі нашої установи читайте у статті.