Наукові дослідження

Битва під Збаражем 1649

Вийшла з друку книга Володимира Чайки та Юрія Мицика "Битва під Збаражем 1649" за сприяння Мністерства культури України в рамках конкурсу культурно-мистецьких проектів "Малі міста - великі враження".

Докладніше

Наукові записки Національного заповідника "Замки Тернопілля" 2019

Пропонуємо Вашій увазі ознайомитися з електронною версією "Наукових записок" Національного заповідника "Замки Тернопілля" № 9/2019.

Докладніше

Наукові записки "Замки Тернопілля" 2015

Пропонуємо Вашій увазі ознайомитися з електронною версією "Наукових записок" Національного заповідника "Замки Тернопілля" № 5/2015.

Докладніше

Язловець - 640. Історія, архітектура, туризм.

Вийшла з друку книга "Язловець - 640. Історія, архітектура, туризм", яка є другим і доповненим виданням однойменної книги. Її авторами є старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Заповідника Руслан Підставка та доцент кафедри реставрації і реконструкції архітектурних комплексів НУ "Львівська Політехніка" Олег Рибчинський.

Докладніше

Замковий туризм Тернопільської області: проблеми та перспективи розвитку

Національним заповідником "Замки Тернопілля" випущено у світ збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції 2012 року "Замковий туризм Тернопільської області: проблеми та перспективи розвитку. До вашої уваги перелік авторів та тем доповідей, розміщених у збірнику.

Докладніше

Парки Діонісія Міклера

Раді Вам повідомити, що Національний заповідник "Замки Тернопілля" та Кременецький ботанічний сад випустили у світ збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції "Парки Діонісія Міклера", присвяченої 250-ій річниці з дня народження видатного ландшафтного дизайнера.

Докладніше

Нові публікації НЗ "Замки Тернопілля"

З початку року вийшло з друку 59-й та 60-й номери газети "Вісник історії краю". Останній номер газети був присвячений виключно одному з найцікавіших замків області - Теребовлянському та одноіменному віддлу Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Докладніше

Каталог творів сакрального мистецтва

Каталог творів сакрального мистецтва із запасників Національного заповідника «Замки Тернопілля» «Збережені реліквії сакрального мистецтва Національного заповідника «Замки Тернопілля»», в якому представлені фотографії ікон, скульптур, інших речей церковного вжитку, а також фотографії залів «Сакральне мистецтво» та «Сакральна скульптура». Подано опис експонованих речей на українській та англійській мовах.

Докладніше

Вишневець та князі Корибути-Вишневецькі

Побачила світ книга наукового працівника Вишневецького відділу Національного заповідника Шиян Л. М. «Вишневець та князі Корибути-Вишневецькі». В даній монографії розповідається не лише про один із кращих архітектурних ансамблів України ХVІІ ст. – Вишневецький палац – резиденцію відомого роду князів Корибутів-Вишневецьких, а й наводяться цікаві історичні дані про місто Вишневець на Волині. Видання супроводжується значним ілюстрованим матеріалом, частина якого публікується вперше.

Докладніше

Галицька брама. Замки Тернопілля

Спільно з громадською організацією «Інститут Львова» та львівським Ви-вом «Центр Європи» видано з друку журнал «Галицька брама. Замки Тернопілля».

Докладніше

Галицька брама. Збараж

Заповідником видано з друку журнал «Галицька брама. Збараж». В даному журналі міститься ряд статей, присвячених історії міста Збаража, родоводу князів Збаразьких. Описано укріплення Збаразького замку, археологічні знахідки, монастир бернардинів, Свято-Преображенська церква та інші не менш цікаві сторінки з життя нашого краю. В журналі представлено багато фотографій, креслень, ілюстрацій.

Докладніше

Археологічні розкопки на замках Тернопілля

Дослідження замків, палаців та інших оборонних споруд, що входять до складу Національного заповідника Замки Тернопілля було б не повним без такого важливого напрямку – як археологія. Розкопки, поряд з історичними джерелами та літописами не тільки дозволяють значно розширити межі пізнання про історико-культурні памятки регіону промовистими свідченнями знайдених артефактів, а й доповнити фондові збірки археологічних колекцій.

Докладніше