Новини

Книги в дарунок від Михайла Відейка і Марії Моторжиної

В рамках співпраці між Національним заповідником «Замки Тернопілля» і музеєм історичного культурного надбання «ПЛАТАР», а також для створення нових експозицій у Збаразькому замку відбулася зустріч на якій пан Михайло і пані Марія благодійно передали у фонди наукової бібліотеки заповідника ряд книг. Він відомий український археолог, кандидат історичних наук, знаменитий дослідник трипільської культури. Наукову діяльність і творчість Михайло Відейко присвятив загадкам походження українців і особливостям їх старовинної культури. Крім цього, відомий історик займається освітньою діяльністю, видаючи науково-популярні твори для широкого кола читачів і проводячи численні виставки. Вона куратор виставки, головний зберігач колекції з музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР».

Докладніше

"Ой, верше, мій верше..."

У неділю, 15 вересня 2019 року на подвір'ї Збаразького замку відбувся концерт Заслуженої артистки України Надії Кулик "Ой, верше, мій верше...". Виступ присвячений 75-тим роковинам депортації українців. На концерті прозвучали лемківські та авторські пісні виконавиці, які вразили всіх присутніх надзвичайним талантом та емоційним виконанням.

Докладніше

"СВЯТО У СТАРОМУ ЗАМКУ". ФЕСТИВАЛЬ У ПІДЗАМОЧКУ

8 вересня 2019 року у селі Підзамочок Бучацького району на території замку 1600 року відбулося святкування 5 ювілейного фестивалю «Свято у Старому замку».

Докладніше

Виставка вишитих картин "Благословенне Тернопілля" у Збаразькому замку

У виставковому залі Збаразького замку відкрито виставку вишитих картин тернополянки Ірини Кошелінської "Благословенне Тернопілля". Щороку Кількість картин збільшується. Основа для майбутньої вишивки – старі якісні фото міста, які Ірина шукає в Інтернеті, а також фото, які приносять знайомі. Вишивки тернопільської майстрині Ірини Кошелінської з фотографічною точністю показують куточки Тернополя кінця XIX – початку XX століття.

Докладніше

Вечір українського кіно у Збаразькому замку

Національний заповідник "Замки Тернопілля" та Збаразький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді запрошують на вечір українського кіно у Збаразькому замку у п'ятницю 6 вересня 2019 року о 20.00 годині (на замковому подвір'ї). Соціальний проект для родин загиблих героїв за суверенну і незалежну Україну, для ветеранів російсько- української війни та усіх бажаючих і не байдужих до української історії та культури.

Докладніше

Реалізація проекту

В Національному заповіднику "Замки Тернопілля" йдуть роботи по реалізації проекту "Битва за Незалежність. Збараж 1649 р.", який став одним із переможців конкурсу "Малі міста - великі враження". Відповідно до програми проекту відбудуться наступні заходи:

Докладніше

"Нічна феєрія у Збаразькому замку"

22 серпня у Збаразькому замку була проведена нічна екскурсія, учасники якої мали змогу побачити лицарів, дам у середньовічних сукнях, тортури у підземеллі, похід з факелами, вальс...

Докладніше

Віднайдений скарб

2 серпня 2019 року під час земляних робіт на території двору монастиря оо.Бернардинів в м.Збаражі на глибині 1 м. було виявлено скляну посудину наповнену монетами (Республіки Польща) міжвоєнного періоду 1923-1939 рр.

Докладніше

День Скалатського замку та День міста Скалата

28 липня 2019 року на території замку в місті Скалаті Підволочиського району Тернопільської області відбулося святкування Дня Скалатського замку та Дня міста Скалата. Завдяки спільній, злагодженій роботі Національного заповідника "Замки Тернопілля” та Скалатської об’єднаної територіальної громади, свято насправді вдалося.

Докладніше