Статті

Катерина Омельчак - громадська активістка та волонтерка

Прослідувано основні періоди життєвого шляху патріотки, великої українки, борця за незалежність 92-річної волонтерки Збаражчини та Закарпаття Катерини Омельчак. Досліджено основні напрямки та особливості її громадсько-політичної діяльності. Перераховано нагороди найстаршої волонтерки, які були передані у Національний заповідник.

Докладніше

Оборонна міць Замку в Микулинцях

Дана стаття присвячена архітектурним особливостям замку у Микулинцях в контексті історії краю. Узагальнено та систематизовоно наявну у джерелах інформацію щодо подій, які мали місце на території пам'ятки. Піднімається проблема необхідності пристосування фортеці до потреб туристичної індустрії регіону.

Докладніше

МАГІЯ ІКОН ВІД ВОЛОДИМИРА МАГІНСЬКОГО

Українська земля багата на людей-подвижників, працелюбів, справжніх майстрів своєї справи. Вони працюють поряд з нами, з любов’ю і натхненням віддаються роботі, не вимагаючи похвали і заохочення. Саме таким є наш колега, художник-реставратор вищої категорії Володимир Магінський. Розпочавши свою творчу життєву дорогу як художник, він вже кілька десятиліть працює в галузі реставрації сакральних пам’яток української культури.

Докладніше

Біблія –книга життя християнина (до проголошення 2020 року Всесвітнім роком Біблії)

Біблія є основною книгою християн, однією з найвизначніших пам'яток світової релігійної думки, яка міцно вросла в духовність і культуру багатьох народів. У Музеї Біблії в Вашингтоні 16 вересня 2019 року відбулася зустріч християнських лідерів з більш ніж 34 країн, які оголосили 2020 рік «Всесвітнім роком Біблії». В рамках року Біблії та чергової річниці Хрещення Руси-України в Збаразькому замку сформовано виставку ««Слово Боже для усього світу» з використанням стародруків та книг релігійної тематики з фондів Заповідника. Більше інформації про Біблію, як основну книгу християнина можна дізнатися

Докладніше

Іконописний пленер у Збаразькому замку

Ікони супроводжують людину від народження і все життя. Ікона – це наш національний культурний бренд. Українці є східно-християнською нацією, і у нашій ментальності сакральні обереги займають особливе місце. Днями на території Збаразького замку відбулося урочисте відкриття роботи іконописного пленеру. Взяти участь у ньому було запрошено сім членкинь іконописної школи «Радруж», яка діє при Українському католицькому університеті у Львові. Адже місія цієї школи вельми благородна - відродження і популяризація традиційного українського іконопису зокрема і сакрального мистецтва загалом.

Докладніше

МОНАСТИР СВЯТОГО ОНУФРІЯ – СКЛАДОВА ЛІТОПИСНОГО ЗБАРАЖА

Монастирі завжди відігравали важливу роль як в житті церкви, так і всього народу. Збагачуючи його духовно, вони ставали осередком культури та освіти. На сьогодні, крім свого духовного значення, монастирі посідають вагоме місце в галузі туризму. Саме тому їх історія цікавила і цікавить дослідників.

Докладніше

Замок у Золотому Потоці – головна садиба роду Потоцьких

Золотий Потік - селище міського типу з багатою історією, відомими людьми, романтичними легендами. Замок у Золотому Потоці належить до найяскравішого періоду оборонної архітектури Поділля.

Докладніше

Вишиванка – поема життя

У статті охарактеризовано вишиванку як самобутнє явище у світовій культурі. Визначено унікальні особливості технік, орнаментів, колірної гами збаразької вишиванки. Подаємо загальну характеристику колекції вишиваних чоловічих та жіночих сорочок з фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля». Використання вишиванок у житті кожного українця.

Докладніше

МОГУТНІСТЬ ТА ВЕЛИЧ ЯЗЛОВЕЦЬКОГО ЗАМКУ.

У статті подано матеріал про історію та архітектурні особливості Язловецького замку XІV-XVII століття. Систематизовано факти щодо етапів будівництва та функціонування замку, власників та їхній внесок в розбудову фортифікаційної споруди.

Докладніше

Язловецький замок: історія в камені

Стаття присвячена пам'ятці архітектури XIV-XVIIстоліття - замку у селі Язловець. Автор висвітлює історію, етапи будівництва, пристосування та архітетурні особливості фортифікаційної споруди.

Докладніше

ВИШНЕВЕЦЬКА БІБЛІОТЕКА XVIII СТОЛІТТЯ - ОСЕРЕДОК ЕПОХИ ПРОСВІТНИЦТВА 

У статті описано історію формування, збагачення та подальшу долю бібліотеки у Вишнівецькому палаці, фундатором якої був Михайло Серватій Вишневецький. Саме ця приватна книгозбірня вважалася однією з найбільших у XVIII ст. в Європі і представляла інтерес для широкого кола осіб.

Докладніше

Замок у Теребовлі: від занепаду - до відродження

Стаття присвячена замку у Теребовлі, що є цінною пам'яткою оборонної архітектури західного Поділля XVII cтоліття і являє собою головну просторову та смислову домінанту міста.

Докладніше

Звитяга і слава українських гетьманів у графіці Євгена Удіна

Євген Удін – самобутній талановитий митець, який першим на Тернопіллі удостоївся звання заслуженого художника України. Про життєвий і творчий шлях митця та його багаторічну співпрацю з Національним заповідником «Замки Тернопілля» йдеться у статті.

Докладніше

Микулинці – славні історією та пам’ятками

Микулинці належить до історичних населених місць України. Перша згадка про це давньоруське поселення зустрічається у Повчанні Володимира Мономаха під 1096 роком. Стаття присвячена пам’ятками архітектури містечка, а саме фортеці ХVІІ ст., палацу ХVІІІ ст. та костелу Святої Трійці XVIII ст.

Докладніше

У ЗАПОВІДНИКУ ЕКСПОНУЮТЬСЯ ГРОШІ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

Стаття присвячена грошовим знакам Української Народної Республіки - карбованцям та гривням. Описано колекцію банкнот 1917-1921 рр., що зберігається у фондах Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Докладніше