Фонди

Фондове зібрання Національного заповідника «Замки Тернопілля» поповнилося новим, надзвичайно цінним експонатом—раритетним камінним годинником.

Фондове зібрання Національного заповідника «Замки Тернопілля» поповнилося новим, надзвичайно цінним експонатом—раритетним камінним годинником, що має велику культурну цінність і вдало доповнить колекцію старовинних годинників заповідника. 

Рідкісний хронометр правоохоронці вилучили у групи злочинців, котрі в жовтні 2012 року намагалися вивезти його до Польщі. За висновками експертів, цей годинник є авторською копією майстрів Західної Європи, яка виготовлена наприкінці ХІХ століття. Тираж подібних виробів був не масовим і передбачав лише їх ручну ювелірну обробку. Експерти відзначають його матеріальну, естетичну та колекційну цінність. Корпус годинника обрамлений латунню та бронзою, прикрашений позолотою та емаллю, декорований пишними бароковими завитками, квітами і фігурами, а верхній пояс орнаменту майстерно скомпоновано з елементів модерну—качки та метелика. 

Щиро дякуємо співробітникам СБУ в Тернопільській області за збереження культурних цінностей, та передачу годинника до музейної колекції Національного заповідника «Замки Тернопілля». 

Share
Повернутися