Фонди

Плащаниця, ХІХ ст. Почаївська школа живопису

Плащаниці були необхідним атрибутом богослужби від періоду Великої П'ятниці до Вознесіння Христового. Тематика українських плащаниць того часу була доволі усталеною. За іконотрадицією їх можна поділити на дві групи. До однієї, яка домінує, відносяться плащаниці із зображенням Христового тіла та написом. Друга група пам'яток – менше поширена, мала зображення сцени Покладання Христа до гробу у різних варіантах.

Докладніше

Плащаниця 19 ст., Почаївська школа живопису

Плащаниця 19 ст., Почаївська школа живопису

Докладніше

Святий Микола

Пропонуємо переглянути роботу реставраційної майстерні Національного заповідника по відновленню скульптури Святого Миколи з 18 ст. Ймовірно оточення Пінзеля. Реставратор Магінський В. Д.

Докладніше

Цар слави 1878

Робота реставраційного відділу очолювана Магінським В. Д. по відновленню знаменитої ікони Цар Слави 1878 року Волинської школи.

Докладніше

Христос благословляючий 1892 року

Відновлення ікони "Христос благословляючий" 1892. Реставратор Магінський В. Д.

Докладніше

Христос садівник 1861 р.

Відновлення ікони 1861 року "Христос садівник". Реставраційна майстерня НЗ "Замки Тернопілля".

Докладніше

Богородиця Одигітрія

З наданням статусу Національного заповідника у 2005 році створена реставраційна майстерня, яку очолює Магінський В. Д. Пропонуємо переглянути його роботу по реставрації Богородиці Одигітрія кінця 17, початку 18 ст.

Докладніше

Звіт фондового відділу за 2011

2011 рік для науковців фондового відділу Національного заповідника був наповнений цікавою та результативною роботою. Протягом року фондовики прийняли, опрацювали, класифікували та інвентаризували понад 2300 музейних експонатів. На сьогоднішній день у фондах заповідника знаходиться на збереженні біля 29 тисяч експонатів. Археологічні матеріали з 20-річних розкопок на Збаражчині та Тернопіллі нараховують понад 35 тисяч одиниць.

Докладніше

Реставраційна діяльність фондового відділу

Пропонуємо Вашій увазі кототенький фотоогляд, який ілюструє високий рівень роботи реставраційного відділу Національного заповідника "Замки Тернопілля", на прикладі реліквій культового вжитку ХVІІ - ХІХ століття.

Докладніше

Фонди Національного заповідника

У фондах Національного заповідника "Замки Тернопілля" налічується близько 60 000 музейних предметів. Широко представлені матеріали археології, в тому числі трипільської культури, предмети етнографії, декоративного, прикладного та сакрального мистецтва, нумізматики, меблів.

Докладніше